ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3168076
*
nr 316 8076
Spegel
Art Deco, dia 40
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 1 juni 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 12:34:17
1
100 kr
30/5 15:26:17
2
200 kr
31/5 18:56:21
3
250 kr
1/6 08:56:08
4
300 kr
1/6 14:35:17
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 316 8076
Spegel
Art Deco, dia 40
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 1 juni 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 12:34:17 | 1 | 100 kr |
30/5 15:26:17 | 2 | 200 kr |
31/5 18:56:21 | 3 | 250 kr |
1/6 08:56:08 | 4 | 300 kr |
1/6 14:35:17 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27